Dubaj

Dubaj, nazývána „Emirát zlata“, se nachází na severu Arabských Emirátů v Perském zálivu. Je to jeden ze sedmi emirátu a také druhý největší. Najdete zde starobylou část s malými romantickými uličkami, ale i nejmodernější a luxusní architektonické výškové budovy. Město je plné luxusu, zlata a nákupních možností, kde si vybere úplně každý. Kontrast mezi luxusem a arabskými tradicemi určitě stojí za viděnou. Dubaj je město, kde nic není nemožné, najdete zde vše, na co si vzpomenete. Nejluxusnější hotely, krásné moře, nákupní centra, staré město, golfová hřiště, spousta zeleně, zimní střediska se sjezdovkami, ale i spousta barů a restaurací. Nesmíme opomenout i krásné pláže s bílým pískem s hotelovými luxusními komplexy.


Jumeirah

Luxusní pobřežní čtvrť patří mezi nejoblíbenější a nejznámější oblasti v Dubaji, kde leží ty nejluxusnější hotely. Mezi místa, která stojí za vidění, patří přístav Dubai Marina nebo mešita Jumeriah, která je přístupná i nemuslimským návštěvníkům.

Odkaz na mapu

Bur Dubai

Čtvrť Bur Dubai je spolu s Deirou považována za centrum města Dubaj. Od Deiry ji odděluje zátoka Dubai Creek. V zátoce jsou oblíbenou atrakcí lodě abra, které vozí turisty na vyhlášené

Odkaz na mapu

Deira

Deira je rušnou obchodní a rezidenční čtvrtí, která je považována za součást centra Dubaje. Nachází se zde několik tradičních tržišť, jako je Dubai Gold Souk se zlatem či Spice Souk s kořením.

Odkaz na mapu

Al Barsha

Tato oblast sousedí se známou čtvrtí Jumeirah. V Al Barsha se především nachází známé nákupní centrum Mall of The Emirates, kde se nachází lyžařská sjezdovka Ski Dubai.

Odkaz na mapu

Dubai Marina

Dubai Marina je supermoderní čtvrť s mrakodrapy, která hraničí s přístavní oblastí Jebel Můžete zde navštívit moderní přístav či krásnou promenádu Jumeirah Beach Walk s restauracemi, hotely a tržištěm pod otevřeným nebem.

Odkaz na mapu

Jebel Ali

Jebel Ai je jednou z moderních rezidenčních čtvrtí. Leží zde druhý uměle vybudovaný ostrov ve tvaru palmy Palm Jebel Ali.

Odkaz na mapu