Dovolená v Řecku - nespočet chutí

Na každé dovolené ochutnáte něco nového. Řecká kuchyně je tak rozmanitá, že pro dovolenou právě v Řecku to platí dvojnásob. Dnes pro vás máme jenom malou virtuální ochutnávku toho, o co všechno se s vámi místní při návštěvě jednoho z řeckých ostrovů podělí.

Dovolená v Řecku - nespočet chutí

Na každé dovolené ochutnáte něco nového. Řecká kuchyně je tak rozmanitá, že pro dovolenou právě v Řecku to platí dvojnásob. Dnes pro vás máme jenom malou virtuální ochutnávku toho, o co všechno se s vámi místní při návštěvě jednoho z řeckých ostrovů podělí.

 

Dovolená v Řecku – chutě všeho druhu

Jedno ze známějších jídel v Řecku jsou souvlaki. Je to nejčastěji vepřové, kuřecí nebo jehněčí maso na špejli, které se i se zeleninou griluje. Dalším řeckým pokrmem je Gemista, což je v podstatě pečená zelenina plněná rýží, kořením a dalšími ingrediencemi. Dalmathes je další plněnou pochoutkou. Tentokrát se však jedná o plněné vinné listy. Pokud si rádi pochutnáte na zapékaných pokrmech, musaka je jasnou volbou. Musaka je zapékaná podušená zelenina s mletým masem a bešamelovou omáčkou.

 

Dovolená s dětmi – baklava nade vše

Pro děti a mlsné jazýčky doporučujeme ochutnat baklavu. Tahle úžasně sladká dobrota se skládá z vrstev tenkého listového těsta proloženého ořechy a medem. Baklavu můžete ochutnat prakticky kdekoliv a ať už se rozhodnete ji zkusit jako dezert nebo jen tak třeba ke kávě, určitě nebudete litovat.

 

Výlet za řeckou kuchyní

Řeckou kuchyni si nejlépe vychutnáte ve spojení s kulturním zážitkem, proto doporučujeme vyrazit na výlet do Agios Nikolaos, kde můžete poznat nejen krásy této perly východní Kréty, ale také ochutnat celou řadu tradičních pokrmů. Pokud s výletem potřebujete poradit, kontaktujte vašeho delegáta nebo delegátku.

 

Se vším co potřebujete pro krásnou dovolenou– tipy, nápady či doporučení – vám rádi pomůžeme v kanceláři CK Pantour v centru Prahy na Revoluční 15. Kromě tipů, nápadů na dovolenou vám také rádi pomůžeme vytvořit prázdninový balíček přímo na míru!

Sdílet:

Google+
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp