VÝLETY KORFU - jedná se pouze o orientační nabídku

corfutown

Palaiokastritsa / Achillion / Corfu Town

08:30 – 17:00

Při cestě krajinou pochopíte, proč se Korfu nazývá „Zelený ostrov“. Místní vegetace a stromy hýří spoustou zelených odstínů, které se nachází na málo místech naší planety.

Paleokastritsa je známa především světoznámým klášterem ze 13. století, krásnou přírodou, mořem s průzračnou vodou a skalnatými útesy.

Rakouská císařovna Alžběta známá jako „princezna Sissi“ si Korfu zamilovala na první pohled. Již při druhé návštěvě začala budovat zámek Achillion. Byla velkou obdivovatelkou a milovnicí starořecké antické kultury a vzdělanosti. Zámek z 19. století je vyzdoben mnoha uměleckými předměty s převažujícími antickými motivy. Nad hlavním vchodem si povšimnete vyobrazení Achillea na válečném voze, po kterém je zámek pojmenován. Při procházce zahradami se můžete kochat krásným výhledem jako kdysi právě „princezna Sissi“ či dnes nazývaná „princezna Diana 19. století“.

Z letoviska Perama máte krásný výhled na „Myší ostrov“ a klášter Vlacherna. Jistě jste při studování průvodců či surfování na internetu narazili na fotku malého čistě bílého kláštera obklopeného azurovým mořem. Jedná se právě o klášter Vlacherna ze 17. století. O kousek dále se nachází „Myší ostrov“ v řečtině Pontikonisi, ke kterému se váže legenda, že je zkamenělou lodí Odyssea, kterou v kámen proměnil bůh moře a vodních živlů Poseidon.

Hlavní město Kerkyra nebo jak město nazvali Britové, Creta Town bylo založeno v 8 stol. př. n. l. V dnešním městě je všudypřítomný vliv benátské, francouzské a britské architektury. Hlavní dominantou města je Stará pevnost, která se spolu se starým městem nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu také stojí kostel Sv. Spyridona, patrona ostrova. Při procházce městem navštívíte pasáž Liston, kde se budete cítit jako v italských Benátkách. Doporučujeme posadit se v některé z mnoha kaváren, ochutnat typické řecké Frapé a pozorovat ruch tohoto úžasného města. Suvenýry poté můžete nakoupit v místní tržnici.

 

Cena na vyžádání

 

 

Plavba lodí s barbeque a koupání na pláži v křišťálově čistém moři

08:30 – 17:00

Příjemnou plavbou přes Jónské moře doplujete k nádherné pláži Kalamas, která se nachází na pevninské části Řecka. Na pláži můžete strávit čas plaváním nebo využít místní nabídky vodních sportů. Posádka pro vás právě na tomto úžasném místě připraví vynikající oběd formou barbeque s místními víny a nealkoholickými nápoji. Po obědě se můžete projít kolem „modré laguny“ a kochat se pohledem na křišťálově čistou vodou.

Tento výlet vřele doporučujeme, jistě na něj budete mít spoustu krásných vzpomínek.

 

Cena na vyžádání

 

 

Paxos / Antipaxos

corfutown

09:00 – 19:00

V nejmenší skupině Paxi v Jónských ostrovech se nachází ostrovy Paxos a Antipaxos, které při tomto výletu navštívíte. Podle řeckých bájí ostrov Paxos vytvořil Poseidon trojzubcem, kterým udeřil do jižního cípu Korfu, aby se svou ženou Amphitriti našel klidné místo pro život.

Během plavby na první z ostrovů Antipaxos se můžete kochat pohledy na „Zelený ostrov“ a průzračné moře všude kolem vás. Při další zastávce na ostrově Paxos navštívíte malebný přístav Gaios, který je lemován barevnými domky s řadou tradičních řeckých taveren a obchůdků.

Na západním pobřeží navštívíte známé „modré jeskyně“. Zde se nachází legendou opředená jeskyně Ypapanti, která je dlouhá 1.200 m a zasahuje až do centra ostrova. Říká se, že právě zde se nacházel palác Poseidona a Amphitriti.

 

Cena na vyžádání

 

 

Parga / Paxos

09:00 – 19:00

Do Pargy se vydáte lodí z hlavního města Korfu. Parga se nachází na severozápadním pobřeží pevninského Řecka. Parga má značně bohatou historii, kde místní nálezy sahají až do doby kamenné. Mezi nejvýznamnější památky patří benátská pevnost z 11. stol. Typické jsou pro Pargu barevné domky, kaskádovitě postavené kolem zátoky.

Lodí dále poplujete na ostrov Paxos, který podle řeckých bájí vytvořil Poseidon trojzubcem, kterým udeřil do jižního cípu Korfu. Na ostrově si můžete užít relax a koupání v průzračně čistém moři.

 

Cena na vyžádání

 

 

Albánie

Využijte jedinečné šance navštívit Albánii a poznat zcela odlišnou kulturu než je ta naše. Výlet začnete v hlavním městě Korfu. Před naloděním je potřeba projít celní kontrolou (poplatek 10 EUR/vstupní taxy) jelikož Albánie není součástí EU. Plavba Jónským mořem trvá cca hodinu a půl, loď Vás přiveze do krásného přístavu Agia Saranda. Za příplatek můžete navštívit Butrint (příplatek zahrnuje také oběd). V přístavu Vás bude čekat klimatizovaný autobus, kterým se vydáte do cca 18 km vzdáleného antického města Butrint. Podle Vergiliovi legendy bylo město založeno Trójany, poté co Trója padla, avšak pravděpodobnější je založení Řeky z kmene Achájů. K vidění jsou zde rozlehlé vykopávky převážně z doby římské a byzantské. Jsou zde vidění pozůstatky domů, lázní či chrámů a antické muzeum. Vykopávky jsou chráněny organizací UNESCO a jsou na seznamu světového dědictví v ohrožení. Po prohlídce se vydáte zpět do Agia Saranda a zde budete mít pauzu, kterou budete moci využít k prohlídce města či nákupům. Poté se vydáte zpět lodí na Korfu.

 

Cena na vyžádání

 

 

Calypso Star a lachtani / Corfu Town

corfutown

15:00 – 21:00

Dospělí i děti se mohou těšit na jedinečnou příležitost sledovat fascinující podmořský svět, a to díky skleněnému dnu lodi Calypso Star. Během plavby na malý ostrov Vidos můžete pozorovat zkušené potápěče, kteří plavou s hejny ryb a také je krmí. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete i méně známé mořské druhy.

Na malém ostrově Vidos budete mít úžasnou příležitost podívat se na lachtaní show v jejich přirozeném prostředí. Po odpočinku na palubě lodi se vydáte zpět do přístavu ve městě Corfu.

Hlavní město Kerkyra nebo jak město nazvali Britové, Creta Town bylo založeno v 8 stol. př. n. l. V dnešním městě je všudypřítomný vliv benátské, francouzské a britské architektury. Hlavní dominantou města je Stará pevnost, která se spolu se starým městem nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházce městem navštívíte pasáž Liston, kde se budete cítit jako v italských Benátkách. Doporučujeme posadit se v některé z mnoha kaváren, ochutnat typické řecké Frapé a pozorovat ruch tohoto úžasného města. Suvenýry poté můžete nakoupit v místní tržnici.

 

Cena na vyžádání

 

Aqualand

11:00 – 16:30

Vřele doporučujeme navštívit jeden z největších a nejlepších evropských aquaparků. Dospělí i děti

podobně bude ječet s potěšením na Kamikaze a černá díra jízdy! Ti méně odvážnější mohou relaxovat ve vířivce, nebo si prostě ustlat na sluníčku na místních lehátkách.

Pro děti je zde připraven jak dětský bazén, tak i hřiště na kterým se mohou vydovádět, stejně jako na Karibské Pirate Adventure.

Naleznete zde restauraci, kavárnu, fast food, bar a mnoho dalšího. Aqualand pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

www.aqualand-corfu.com

 

Cena na vyžádání