Agios Nikolaos + Spinalonga

( úterý , sobota )

agiosnikolaos

Poznávací výlet, který je určen pro ty, kteří chtějí navštívit jedno z nejkrásnějších měst východní Kréty – Agios Nikolaos,vykoupat se v místě, kterému se říká “záliv bohatých” - Mirabello ( nejluxusnější lokalita Kréty ) , ochutnat řeckou kuchyni ( jídlo je v ceně – maso, salát, sklenka vína nebo jujce ) a navštívit jedno z bývalých řeckých leprosárií ( kolonie malomocných), benátskou pevnost Spinalonga, s jehož historií Vás průvodce na lodi seznámí a pak si ji budete moci prozkoumat ze všech stran . V průběhu výletu navštívíte i továrnu na výrobu olivového oleje a seznámíte se s technologií prastarou i moderní. Nezapomeňte fotoaparát – záliv nabízí úchvatná panoramata!

Český průvodce.
Cena: 56 €, 2€ vstup do pevnosti extra, děti do 12 let 50% sleva, děti do 3 let zdarma

Ostrov Chrissi

( čtvrtek )

chrissi

Místo, kterému se říká řecký Karibik nebo take Oslí ostrov. Jedná se o odpočinkový a relaxační výlet na ostrov s křišťálově čistým azurovým mořem a bílými písčitými plážemi, z nichž některé jsou posety mušličkami. Vydáte se do města Ierapetra, kde výlet pokračuje lodí na nejjižněji položený národní park v Evropě. Pokud máte, vezměte sebou potápěčské brýle – kolem ostrova se to jen hemží nejrůznějšími mořskými tvoty!

Český průvodce.
Cena: 56 €, děti do 12 let 50% sleva, děti do 3 let zdarma

Palác Knossos + Peza + náhorní planina Lassithi

( pátek , pondělí )

lassithi

Návštěva největšího mínojského palace, který je druhou nejvýznamnější řeckou památkou ( po Athénské Akropoli ), v ceně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Pezza ( možnost zakoupit si ta nejkvalitnější krétská vína vína přímo ve vinařských závodech ) , návštěva planiny větrných mlýnů , případně jeskyně, ve které se podle řecké mytologie narodil bůh Zeus. V průběhu výletu zastávka na oběd v tradiční horské řecké taverně ( není v ceně).

Český průvodce
Cena: 54 €, děti do 12 let 50% sleva, děti do 3 let zdarma. Vstupy extra : 10 €
-Tento výlet bohužel nelze zorganizovat pro oblast Agia Pelagia při menším počtu osob než 4

Santorini

( každý den )

santorini

Vydejte se s námi na výletní plavbu, jejímž cílem je jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů - souostroví , které vzniklo vulkanickou činností zhruba před 3500 lety. Pohádkové prostředí, které Vás uchvátí svými kontrasty – temné sopečné útesy, výhled na nekonečně širé moře, bílé domky a kostelíky s modrými kupolemi. Při návštěvě města nezapomeňte ochutnat místní víno a užijte si propracovanou architekturu zdejšího místa.

Český průvodce je k dispozici na ostrově Santorini vždy v pondělí a někdy i ve středu – nutno ověřit
Cena: 144€ + transfer (dle oblasti od 13-14€) , děti do 12 let 50% sleva, děti do 3 let zdarma

Krétský večer

( pondělí, středa, čtvrtek, sobota )

kretskyvecer

Navštivte s námi vesničku Anopolis a zažijete tradiční krétské pohoštění. Doprovázet Vás bude živá kapela se skvělým tanečním představením a ochutnáte nejednu řeckou specialitku. V ceně večeře a neomezená konzumace vína a vody

43€, děti do 12 let 40% sleva

Water City

( každý den )

watercity

Největší aquapark na Krétě. ... Přes 30 atrakcí, na kterých Vás čeká spousta zábavy a adrenalinu.

Více na: www.watercity.gr

 

Cena: 32-35€ (dle oblasti ), děti do 140cm 20,50-22 €( dle oblasti ) , v ceně je zahrnut vstup i doprava

Autopůjčovna Sundrive

Pro ty, co by chtěli poznat krétskou krajinu po vlastní trase, poskytujeme možnost pronájmu vozidel od společnosti Sundrive . Veškerá vozidla jsou 100% pojištěná! Ve všech oblastech kromě Agia Pelagia a Amoudara nabízíme take motorky, skutry a kola – vše s plným pojištěním.