Okruh ostrovem

Putování ostrovem „křížem krážem“,poznávání nejzajímavějších míst, zakončené neopakovatelným západem slunce v OIA. Prohlídku začínáme nejstarším byzantským kostelem ostrova PANAGIA EPISKOPI, dále naše cesta pokračuje přes kouzelné vesničky EXO a MESA GONIA , vyjedeme na nejvyšší horu ostrova PROFITIS ILIAS se stejnojmenným klášterem. Navštívíme první hlavní město ostrova, amfiteatricky vystavěný PYRGOS, objevíme jedno z pěti KASTELI ostrova. Následuje procházka tradiční vesničkou MEGALOCHORI. Dále nás přivítá známá rodina vinařů KOUTSOGIANNOPOULOU, prohlédneme si ojedinělé muzeum vinařství a tradičních řemesel, ochutnávat budeme santorinská vína. A na závěr......kouzelná OIA a západ slunce.

Plavba Calderou

Lodní výlet spojený s výstupem na poslední aktivní vulkán v Řecku. Odjezd autobusem do hlavního přístavu ATHINIOS, kde se nalodíme na výletní koráb a začínáme plavbu největší kalderou na světě. První zastávkou je sopečný ostrůvek NEA KAMENI, kráter na vrcholku dokazuje, že vulkán je stále činný. jsou termální prameny na PALIA KAMENI, můžete si zaplavat a relaxovat. Místo, kde se zastavil čas, to je ostrůvek THIRASIA, zde se můžete koupat, navštívit hlavní město MANOLA, poobědvat v taverně v přístavu. Závěrem okružní plavba podél měst OIA. Další zastávkou jsou termální prameny na PALIA KAMENI, můžete si zaplavat a relaxovat. Místo, kde se zastavil čas, to je ostrůvek THIRASIA, zde se můžete koupat, navštívit hlavní město MANOLA, poobědvat v taverněv přístavu. Závěrem okružní plavba podél měst OIA, IMEROVIGLI, FIROSTEFANI a FIRA.

Ostrov Ios

Jedinečná příležitost pro Ty, kteří se rádi plaví po moři z ostrova na ostrov, poznat další z Kykládského souostroví, ostrov protikladů - IOS. Odplouváme z hlavního přístavu Athinios výletní lodí GARBIS. Po cca 75 minutách plavby nás přivítá přístav se svými charakteristickými kykládskými domky, odtud se přesuneme autobusem k prohlídce CHORY, kouzelné hlavní město se spoustou uliček, kostelíků , kavárniček a malých obchůdků. Vystoupáme k nejvýše položenému kostelu PANNY MARIE GREMIOTISSA s krásným výhledem. Po prohlídce nás čeká krátký přesun autobusem na jednu z nejvyhlášenějších pláží MYLOPOTAS, možnost koupání a odpočinku. V podvečerních hodinách odplouváme zpět na Santorini.....a na závěr....nezapomenutelným zažitkem bude jistě ZÁPAD SLUNCE NAD KALDEROU ZA ZVUKŮ ROMANTICKÉ HUDBY.