FAKULTATIVNÍ VÝLETY - ZAKYNTHOS

1. Bochali vyhlídka

Město se také nazývá balkón Zakynthosu, díky nejlepšímu výhledu na ostrov. Dokonce i Benátčané si toto město vybrali na výstavbu svého hradu a pevnosti, už před 500 roky. Je odtud výhled na město Zakynthos, Vassilikos, většinu pevniny i vnitrozemí. 

2. Vinařství Callinico

Přehlídka vinařství s průvodcem začíná továrnou a muzeem, protože se jedná o jednu z nejstarších vinařský ostrov. Dozvíte se tady, jak místní vyrábějí víno dnes a jak ho vyráběli před mnohými lety. Návštěvu ukončíte v baru, kde ochutnáte místní víno Callinico (suché, polosuché, polosladké, sladké, červené, bíle a růžové). Callinico vinařství je známá celosvětově, vína jsou odtud vyvážené do mnohých evropských zemí a dokonce i do Ameriky. 

3. Ag Nicholaos – výlet lodí k jeskyním „Blue Cave“

Během výletu autobusem navštívíte i přístav Saint Nicholas (Skinari). Najdete zde malebnou zátoku a z přístavu se lodí odplavíte k jeskyním Blue Caves.

Budete mít možnost (za extra příplatek) vydat se i na menší výlet lodí (asi 40minut) a tyto úžasné jeskyně prozkoumat.

4. Navagio foto zastávka

Budete mít možnost obdivivat a vyfotit si tuhle unikátní pláž z výšky 250 metrů.

5. Zastávka v obchůdku s tradičnými produkty Zakynthosu

Návštěva malého obchůdku s tradičnými sladkostmi (pasteli, mandolato, mandoles, hrozinka, med, loukoumades) a řemeslnickými výrobky (keramika a tkaniny). Možnost ochutnat, podívat se, a nebo nakoupit typické výrobky Zakynthosu.

6. Klášter Anafonitria

Kdysi tady žil patron Zakynthosu Svatý Dionysios, jako mnich. Věří se, že se stal svatým, protože odpustil vrahovi svého bratra a pomohl mu uniknout před uvězněním. Navštivte kostel (otevřený jenom v ranních hodinách), kapličku, zvonici a hřbitov, kde se nachází mnoho osobních věcí svatého.

Důležité informace – návštěvníci musí být vhodně oblečení pro návštěvu kostela, tedy ramena a kolena zahalená. Fotky a videa jsou zakázané, možnost koupit si pohlednici.

musaku

Oběd - v tradiční řecké taverně, kde můžete ochutnat – řecký salát, stifado, jehněčí, souvlaki, musaku, gemistu,…)

7. Exo Chora

Zde můžete vidět nejstarší olivovník na ostrově. Věří se, že je zde přes 2000 let.

8. Továrna na výrobu olivového oleje

V této továrně uvidíte, jak se vyrábí olivový olej s nejlepším vybavením na výrobu nejchutnejšího a nejzdravějšího oleje pro všechny domácnosti. Továrna byla přednedávnem rekonstruovaná, aby splnila všechny standarty EU. Po prohlídce továrny s Athinou, se podíváte na video, z kterého se dozvíte, jak se vyrábí olivový olej na Zakynthose, pokterém Vám Athina ráda odpoví na všechny vaše dotazy. Můžete také využít příležitosti a nakoupit si zde olivový olej, olivy, nebo tradiční ručně vyrobené olivové mýdlo.

Důležité informace

Oběd NENÍ v ceně výletu (možnost dokoupit).

Nutné vhodné oblečení pro návštěvu kostela / pohodlná obuv.

Fotoaparát / Voda

 

Kaiki

relaxační výlet na lodi KAIKI (rybářská loď z minulých dob)

        

Autobus Vás doveze do přístavu Agios Sostis, odkud loď vyplouvá o 9:30 směrem k malému ostrovu Marothonisi, také známému jako „Želví ostrov“ v zátoce Laganas. Tam bude krátká zastávka určená k relaxaci na krásné písečné pláži obklopené jeskyněmi, kde se můžete opalovat, zaplavat si nebo si zašnorchlovat.

Loď se dále plaví z Marathonisi směrem ke Keri. V době plavby se budete kochat průzračnou mořskou hladinou a okolními přírodními krásami. Návštívíte jeskyně „ Blue Keri“, v kterých je možné si zaplavat. V Keri loď zakotví a mezitím co budete plavat, nebo objevovat jeskyně, posádka Vám připraví oběd, který se konzumuje na palubě. Plavání v pruzračných vidách Iónského moře a objevování známých jeskyň Blue Keri zůstane ještě dlouho v vzpomínkách každého návštěvníka.

Odpoledne loď vypluje z Keri do chránených vod zálivu Laganas, kde mějte oči na stopkách, nebo s trochou štěstí možná zahlédnete známé želvy caretta- caretta.

Důležité informace:

Oběd je v ceně. S sebou krém na opalování, fotoaparát, plavky, klobouk nebo jiná pokrývka hlavy, sluneční brýle.

 

NAVAGIO

Plavba okolo ostrova

„Smugglers Cove“ (vrak lodě neboli Navagio v řečtině) je jednou z nejznámějších pláží Řecka a samozřejmě nejkrásnějším místem ostrova Zakynthos. Do začátku 80. let to byla klidná písečná pláž, ale od roku 1982 se změnila na jednu z hlavních turistických atrakcí Řecka a místo, které „musí vidět“ každý návštěvník Zante. Loď, která na téhle nádherné pláži leží se nazývá „Panagiotis“. V roce 1982 „Panagiotis“ pašovala velké množství cigaret, dokud jí nezpozorovala celní hlídka. Lodi se podařilo celní hlídce uniknout, ale uvízla na severním pobřeží ostrova v bouřce. Kapitán lodě rozhodl, že celníci nesmí dostat pašované zboží za žádnou. Během bouřky kapitán kvůli špatné viditelnosti ztratil kontrolu nad řízením a loď ztroskotala v malé zátoce. Od toho dne se pláž stala slavnou a jedinečným vrakem lodi se dnes kochají tisíce turistů z celého světa.

Výlet začíná v přístavu okolo 9:30 a poplavíte se okolo východního pobřeží směrem k Skinari (tsilivi, alykes, xigia, makris, gialos, ag. Nichoalos port, Blue Caves). Dále budete pokračovat podél západního pobřeží směrem k jižnímu pobřeží. Poplavíte se okolo Navagio, Porto Vromi, Roxa and Limnionas. U poloostrova Keri se loď otočí na východ a bude pokračovat zálivem Laganas (ovšem ne do zálivu, ten je součástí Národního mořského parku). U Gerakas se loď otočí zpět směrem k přístavu Zakynthos, kde zastaví přibližně v 17:00 – 17:00.

Během plavby okolo ostrova máte možnost si fotit překrásnou, nezkaženou přírodu Zakynthosu, a nebo si zaplavat v křišťálových čistých vodách během 2-3 zastávek na plavání. Zastávka na slavné pláži Navagio bude trvat přibližně 1 hodinu a 20 minut. Všechny ostatní zastávky jsou kratší, přibližně 20-30 minut, také záleží na ostatních lodích v okolí ostrova (Xigia, Blue caves, Keri caves, Mavratzi). Když budete pozorně sledovat, možná budete mít štěstí a uvidíte delfíny na východní straně ostrova, nebo známe želvy Caretta- Caretta, jak přecházejí k zálivu Laganas. Možná taky uvidíte známého Monachos-monachos, což je druh mořského mrože. Caretta-caretta stejně jako Monachos-monachos jsou chráněné Národním mořským parkem Laganas, protože se jedná o ohrožené druhy.

Důležité informace

Oběd NENÍ v ceně.

S sebou krém na opalování, plavky, sluneční brýle, fotoaparát, klobouk nebo jiná pokrývka hlavy.

 

JEEP SAFARI

Autobus Vás vyzvedne na předem určené místě přibližně v 9:00. Vesnice Lagopodo je první zastávka, kde se dozvíte, jak se vyrábí slavné víno Zakynthian. Pokud budete mít zájem, můžete si zde koupit i místní produkty za skvělé ceny.

Poté projedete vesnicí Lithakia a bohatou vesnicí Kiliomenos, dále cestou uvidíte klášter Yperagathos, což je jeden z nejstarších klášterů Řecka, postaven v 16. století.

Další zastávkou bude malá vesnice Louha s velmi přátelskými obyvateli. Tato zastávka je ideální na posezení v nějaké z místních kaváren (není v ceně).

Pokračovat budete na Antennas, což je nejvyšší bod Zakynthosu. Zde máte šanci vychutnat si velkolepý výhled na celý ostrov a pořídit zde úžasné fotografie.

Pokračovat budete přes vesnici Maries, bohatou vesnici Anafonitria nebo Kampi, což jsou krásné tradiční vesničky s obchůdky plných suvenýrů a místních produktů. Zde budete mít přibližně hodinu na odpočinek a prohlídku vesnice, zde si také můžete vychutnat oběd v místních, rodinných restauracích (oběd není v ceně). Po obědě navštívíte malebné náměstí a můžete zde vidět, jak lidé žijí v horách na Zakynthose.

Dále budete pokračovat k pravoslavnému klášteru sv. Georgios Krimnon, který byl založen v roce 1535 knězem Makariusem a mnichem Monk Varlaamem Beletisem.

Poté se přesunete na jednu z nejslavnějších výhledů na světě, the Shipwreck, neuvěřitelný výhled do hlubin Iónského moře, na tento zážitek budete dlouho vzpomínat.

Poté pojedete podél severního pobřeží kolem vesnice Volimes, kdo bude chtít může navštívit slavné jeskyně „Blue Caves“. (po domluvě s ostatními, není v ceně). Na závěr výletu se dostanete na východní pobřeží,kde si můžete zaplavat v moři u jedné z nejfotografovanějších pláží Zakynthosu „Makris Giolos“. 

Důležité informace:

Oběd není v ceně.

Malé lodě do jeskyní za příplatek.

S sebou pohodlnou obuv, plavky, sluneční brýle a krém, vodu na pití, a fotoaparát.

Tento výlet není vhodný pro malé děti, důchodce a těhotné ženy. 

 

GREEK NIGHT

Tento večer musí zažít každy, kdo chce zažít pravý řecky styl života!

Nejlepší způsob, jak si užít tradiční řeckou kulturu, muziku a naučit se nějaký z tradičních řeckých tanců, je navštívit tento řecky večer. Význam řeckého slova „kefi“ nedokáži slovy vysvětlit ani samotní Řekové, tento večer Vám ale zajistí význam tohoto slova zažít na vlastní kůži v kombinaci s dobrým jídlem, vínem, muzikou a tancem.

Autobus Vás vyzvedne na předem určeném místě a doveze do taverny v Kampi. Čekat zde na Vás bude živá kapela, profesionální tanečníci, kteří zajistí nezapomenutelnou show během večeře.

Kampi je jedno z nejkrásnějších míst na ostrově, můžete zde zažít romantický západ slunce. Doporučujeme mít s sebou fotoaparát a tyto krásně momenty pomocí něj zachytit.

Budete mít možnost si ochutnat místní tradiční víno a jídlo, slyšet tradiční řeckou hudbu, vyzkoušet si tradiční řecké tance s profesionálními tanečníky.

Důležité informace: Neomezené množství vína, pro děti voda a limonáda. S sebou svetřík (večery mohou být chladnější), fotoaparát. 

 

OLYMPIA

Celodenní výlet do města, kde se zrodily Olympijské hry. 

Brzy ráno Vás autobus vyzvedne na předem určeném místě a doveze Vás do města Zante. Odtud budete trajektem plout na pevninu Řecka. Trajekt vyplouvá v 8:00 (přesný čas bude upřesněn), cesta zabere přibližně hodinu a půl. Na lodi je k dispozici snack bar (není v ceně) a toalety.

V přístavu Killini na Vás bude čekat průvodce, Po 50 minut jízdy na jih se dostanete na nádherné místo Olympia. První navštívíte archeologické naleziště. Zde bude místní průvodce, který zajistí plnohodnotnou prohlídku největších pokladů Řecka.

Můžete zde objevovat zříceniny chrámu Zeus, který patří mezi sedm divů světa. Uvidíte, kde stál chrám Hera, kde byla nalezena socha Hermesa a původní pozice olympijského plamene a původního olympijského stadionu. Poté se vrátíte do vesnice Olympia na oběd, nakupování a odpočinek.

Důležité informace:

S sebou si vezměte fotoaparát, klobouk (nebo jinou pokrývku hlavy), pohodlnou obuv, opalovací krém, vodu, kapesné na ostatní poplatky, suvenýry atd. 

V ceně výletu:

Palubní lístek, transfer z a do resortu, průvodce + průvodce v angličtině na místě.

V ceně není:

oběd, vstup do muzea a archeologického naleziště ( cca 9 euro, děti do 10 let zdarma, starší 65 let za 5eur), studenti s průkazem zdarma)

 

KEFALONIA

Celodenní výlet na největší ostrov Jónského moře.

Autobus Vás vyzvedne na předem určeném místě a převeze Vás do přístavu, kde nastoupíte na trajekt (Zakynthos nebo St. Nicholaos). Poplujete podél pobřeží, kde je nádherný výhled na Kefalonii a nádhernou přírodu Zakynthosu. Cesta trvá přibližně 45minut ze Zante do St Nicholas a 1 hodinu 45 minut trajektem. Pokud bude čas před trajektem se zastavíte na snídaní v Skinari.

Hrad sv. George byl hlavním městem Kefalonie do konce 17. století. Ve 12. století hrad začali stavět obyvatelé Byzanské říše, ale dnešní podobu mu dali Benátčané. Hrad sv. George byl až do napoleonských válek hlavním městem Kofalonie. Říká se, že existovaly dokonce tunely, které kdysi spojily zámek s Argostoli přibližně 5 km vzdálené. Tunely byly zničeny zemětřesením v roce 1953.

1.zastávku – Klášter sv. Gerassimos

Jako první navštívíte klášter sv. Gerassimose, patrona Kefalonie. Sv. Gerassimos byl známým svou schopností vyléčit lidi s duševním onemocněním. Klášter je považován ze jeden z nejposvátnějších v Kefalonii a nachází se pod impozantní horou Ainos. Klášter byl rekonstruován, přistavěl se k hradu kostel.

2. zastávka – jeskyně Drogarati

Jeskyně plné jemných krápníků a stalagnitů se nacházejí mimo Sami. Odborníci odhadují, že jeskyně je stará přibližně 150 milionu let stará. Tzv. „přírodní balkon“ byl vytvořen po zemětřesení v roce 1953. Je zde velké náměstí, kde se pořádají koncerty o 500 lidech. (Zastávka bude trvat přibližně 30minut).

3.zastávka – jezero Melissani

Pokračovat budete k jezeru a jeskyni Melissani. Lodí prozkoumáte jeskyni, která je starší jak 20 000 let. Na písečném břehu jezera byly nalezeny archeologické nálezy, například figurka z nymfy Melissanthe, po které je jeskyně jmenuje (zastávka bude trvat přibližně 30-40 minut)

4. zastávka – Obědová zastávka v Aghia Efimia

Oběd proběhne ve městě Aghia Efimia – před zemětřesením se jednalo o velmi důležité obchodní místo, plné vznešených domů, které byly přestavěny za pomoci Francouzů. Aktuálně se jedná o nádherné město s malým přístavem. Budete mít čas na oběd a odpočinek například na nějaké malé místní pláži. Po obědě se vydáte do Myrtos Bay, jedna z nejslavnějších pláží Středomoří. Zde bude prostor na pár fotek. 

5. zastávka Argostoli

Nakonec navštívíte město Argostoli. Zde se můžete občerstvit, odpočinou si na náměstí, nebo se projít a prozkoumat okolí. Loď zpátky vyplouvá v 17:30 a zpět v přístavu budete přibližně v 19:00. Poté Vás rozvezou zpět do středisek.

Důležité informace:

Čeká Vás 118 schodu k jeskyni Drogorati. S sebou si vezměte pohodlné boty, plavky, ručník, klobouk (nebo jiná pokrývka hlavy), opalovací krém a kapesné. 

V ceně:

Transfer z a do hotelu

palubní lístek

průvodce 

V ceně není zahrnuto:

oběd, vstup do jeskyně Drogarati (cca 6 euro) 

 

WATER PARK

Tento vodní park Vám zajistí den plný zábavy. 

Tematický park pro celou rodinu s obřími skluzavkami, laguny z chobotnice, 300 metrů líná řeka, spousta bazénu, snack bary a dětské hřiště. 

Nezáleží na věku, zde se pobaví každý!!! 

Důležité informace:

S sebou plavky, ručník, sluneční brýle, opalovací krém a náhradní oblečení na převléknutí.