FAKULTATIVNÍ VÝLETY - ZAKYNTHOS

 OKRUH OSTROVEM

Na této exkurzi Vás čeká jedinečná příležitost objevit přírodní, historické a kulturní atrakce „Fiore di Levante“, tedy květu východu, jak se někdy Zakynthosu přezdívá a zároveň si vychutnat speciality místní kuchyně.

Během dne se odehraje několik zastávek, díky nimž se s tímto malebným řeckým ostrovem důkladně seznámíte, ať už jde o návštěvu vinařství, lisovny olivového oleje či obchodu s typickými produkty. Vyvezeme Vás rovněž na místa, odkud se budete moci kochat krásami okolí z ptačí perspektivy. Za malý přípatek se můžete lodí projet ke slavným modrým jeskyním u severního výběžku Skinari.

KAIKI

Relaxační plavba na rybářské lodi na jejíž palubě prozkoumáte vody laganaské zálohy, které jsou výsostným územím chráněné Karety Obecné. Pokračovat budeme podél vápencových útesů jihozápadního výběžku Keri, kde bude bárka kotvit a posádka připravovat lehký oběd. Vy se po tuto dobu můžete opalovat, plavat, šnorchlovat nebo objevovat blízkou jeskyni. Poté Vás čeká ještě jedna zastávka u Marathonisi, tzv. Želví ostrov, kde se také nabízí možnost krásného osvěžení v průzračných modrých vodách.

  

 

NAVAGIO

Navagio, tedy z řečtiny přeloženo Pašerácká zátoka, je jednou z nejznámějších pláží v celé zemi a její fotka nesmí chybět v žádném z katalogu ani v albu správného cestovatele. V roce 2019 byla zvolena za nejkrásnější pláž světa v portálu Flight Network. Její dominantu tvoří vrak lodi, která nelegálně převážela velké množství neproclených cigaret. Po neúspěšném pokusu uniknout celní stráži ztroskotala právě zde a rezavé torzo této lodi s původním jménem Panagiotis láká všechny návštěvníky Zakynthosu.

Exkurze je vlastně plavbou, která začíná v přístavu hlavního města a pokračuje podél východního pobřeží směrem na sever nebo na jih dle aktuálních podmínek. Ať už tím či oním směrem, naším cílem je Navagio a obeplutí ostrova zpět do přístavu, abychom Vám ukázali krásný Zakynthosu skutečně po celém obvodu, který čítá 123 km. Samozřejmě nebudete ochuzeni o několik zastávek a množnost koupáni.

ŘECKÁ NOC

Tzv. Kefi, tedy jakési hody doprovázené hudbou a tance, je nutnosti pro každého, kdo chce zažít pravý řecký styl života. Nejlepší způsob, jak si užít tradiční řeckou kulturu, hudbu a naučit se nějaký z místních tanců, je navštívit tuto událost.

WATER PARK

Tématický park plný zábavy a atrakcí pro celou rodinu. Najdete zde obří skluzavky, laguny z chobotnice, 300 metrů dlouhou línou řeku, spoustu bazénů, snack bary a dětské hřiště.

 

 

 

JEEP SAFARI

Ostrovní dobrodružství mimo asfaltové silnice v džípech s otevřenou střechou Vám nejen načechrá vlasy, ale také umožní poznat Zakynthos v celé jeho kráse. Našlapaný výlet nabízí mnoho zajímavých zastávek, které pobaví i poučí a napojí a zasytí tělo i duši. Zkrátka exkurze se vším všudy. Projedete malebné vesnice zasazené v nádherné, zelení oplývající krajině, zastavíte se ve vinařství, klášteře, na nejvyšším bodě ostrova a z úctyhodné výšky se pokocháte i slavnou pláží Navagio. Pokud nebudete mít dost, můžete si do bohatého programu přidat i plavbu podél věhlasných modrých jeskyní. Vše završíte koupáním u nejfotogeničtější místní pláže Makris Giolos.

 

OLYMPIA

Celodenní výlet do kolébky Olympijských her, kam se dopravíte kombinovaně autobusy a trajektem, neboť je nutné překonat kus cesty po moři a doplavit se na řeckou pevninu poloostrova Peloponés. Tam se nachází unikátní archeologické naleziště s prohlídkou těch nejcennějších pokladů řecké historie.

KEFALONIA

U této celodenní výpravy na největší ostrov Jónského moře platí, že i cesta může být cíl. Poplujete podél pobřeží a provázet Vás bude nádherný výhled na Kefalonii a bohatou přírodu Zakynthosu. Hrad sv. Jiří, klášter sv. Gerassima, jeskyně Drogarati, jezero Melissani, město Agia Efimia a zámek Argostoli Vám vytvoří mozaiku barevných vzpomínek, které si s sebou odvezete domů jako nejcennější suvenýr.

PŮJČENÍ AUTA

Nabízíme Vám kdykoliv možnost půjčení vozu dle zvolené kategorie. Naše partnerská autopůjčovna funguje spolehlivě, auto dodá ve smluvenou hodinu přímo k Vašemu ubytování, kde ho po uplynutí výpůjční doby také necháte a dále už se o nic nestaráte. Cena, která se odvíjí od vybraného typu auta, obsahuje plné pojistné krytí.