Rhodos

Rhodos je čtvrtý největší řecký ostrov, jehož břehy z východu omývá Středozemní moře a ze západu moře Egejské. Leží u pobřeží Malé Asie, od kterého ho dělí průliv široký přibližně 10 km. Ostrov je hornatého charakteru s nejvyšší horou Atavyros (1215 m.n.m.) a pobřežím dlouhým 220 km. Rhodos je obydlen již od doby kamenné. Prvními doloženými obyvateli byli Kárové, národ pocházející z Malé Asie. Ve starověku byl Rhodos znám pod různými názvy, příkladně lze uvést několik z nich: Ophiousa (pro množství hadů), Asteria (pro jasnou oblohu a nebe plné hvězd), Makaria (pro svou krásu) a Altavyria (podle nejvyšší hory – Atavyros).

rhodos Hlavní město ostrova – Rhodos – s celkovým počtem 60 000 obyvatel je zároveň rušným přístavním městem. Dominantu města tvoří středověké hradby spolu se Starým městem, které bylo zapsáno roku 1988 na seznam památek UNESCO. Neméně zajímavými a turisticky vyhledávanými středisky jsou Kalithea – v minulosti antické termální lázně, Falikari - dříve malá rybářská vesnička, se proměnila v jedno z nejrušnějších míst ostrova, Kolymbia - menší poklidné letovisko, Kalthos, tradiční klidná řecká vesnice, Lindos, starobylé romantické městečko je jedním z nejnavštěvovanějších míst ostrova díky své akropoli, Pefki-Lordos s dlouhými plážemi a širokým zázemím pro vodní sporty.

Dovolenou nabízíme v těchto letoviscích:

Faliraki

Ialysos

Kalithea

Kolymbia

Koskinou

Rhodos

Tholos

rhodos

Na tomto „ostrově věčného slunce“ je ročně přibližně 300 slunečních dní. Velkou část pobřeží lemuje nespočetné množství pláží, některé z nich zaujímají svoji délkou až několik kilometrů. Za jednu z nejhezčích lze považovat pláž Tsambika či pláže v zálivu Kalithea. Západní pobřeží a pláž Prasonisi na jihu ostrova láká nadšence vodních sportů jako windsurfing či kiting ideálními větrnými podmínkami. Celý ostrov je prosycen mísícími se vůněmi olivovníků, pomerančovníků, fíkovníků, cypřišů, levandulí, tymiánu a myrty.Na své si na ostrově Rhodos přijdou nejen milovníci přírody a průzračného moře, ale i vyznavači sportovního vyžití, kultury, zábavy, nočního života a v neposlední řadě obdivovatelé historických památek.