Antalya

 

Exotickými palmami lemované ulice, živé tepající promenády, bazary, příjemné kavárny a starobylá marina – to je Antalya, atraktivní turistické město, které získalo cenu turismu „Zlaté jablko“ a bylo vyhlášeno 3. nejnavštěvovanějším městem na světě.

Město při pobřeží Středozemního moře a na úpatí pohoří Taurus, bylo založeno v roce 200 př.n.l. králem Attalosem II., který si ho vybral jako námořní základnu pro svou flotilu a dodnes se právem pyšní přezdívkou „Ráj na Zemi“. Domky v Ottomanském stylu s dřevěnými verandami, které lemují četné uličky tohoto města, byly obnoveny a dnes fungují jako kavárny a restaurace nabízející jednu z nejlepších světových kuchyní.

Antalya je tepající město s neopakovatelnou atmosférou díky nepřebernému množství barů, diskoték a klubů, jejichž návštěva je přímo nutností. 

Památkově chráněné malebné staré město s římskými hradbami, minarety, Hadriánovo bránou a archeologickým muzeem se stalo Mekkou všech turistů vyhledávající na své dovolené nejen odpočinek, ale i touhu po poznání.